V preglednici so prikazani zapisi o dnevnih vnosih opravljenega dela delavcev. Posamezen zapis prikazuje podatke o zaporedni številki vnosa, datumu za katerega je vneseno delo, delavca, število dnevnih koriščenih ur, dopusta ali bolniške .
Zapise v preglednici lahko izbiramo (omejujemo) po statusih. Zapisi, ki so preneseni v delovne naloge so v preglednici obarvani zeleno.
Zapise dela delavcev lahko filtriramo tudi po delovnem nalogu (prikaz tistih zapisov, ki vsebujejo operacije izbranega delovnega naloga).
Pod preglednico se nahajata dva gumba (dve funkciji):
Ob kliku na gumb- Vnesi zapis (Insert) se odpre okno delo delavca, kamor vpišemo podatke o dnevno opravljenem delu delavca. Podatki se nanašajo na tri sklope:
V ta del podatkov je potrebno vnesti:
Vsota koriščenih ur, dopusta in bolniških ur znotraj enega dneva ne sme biti večja od 8 ur.
Podatki se vnašajo po principu vrstičnega vnosa:
V kolikor je na operaterju vklopljen varnostni sistem »VRP – DELO DELAVCEV, popravljanje zapisov prenesenih v DN« lahko tudi za zapise delavec/dan, ki so bili preneseni v delovne naloge, spreminjamo podatke o delovnem nalogu (knjiga, leto, številka), operaciji, številu dobrih/slabih enot, porabljenemu času, številu delavcev, ter oznaki o naduri in pripravi. Dodajamo lahko tudi nove vrstice Popravljeni podatki se ustrezno prenesejo na delovne naloge (za pokalkulativne namene).
V primeru vklopa opcije »Mešan način vnosa ur« (v nastavitvah programa) se v delo delavca ne more prijavljati operacij tehnoloških postopkov, ki imajo podatek »Prijava SDD« postavljen na Ne.
Možnost vnosa opombe (opisa) za dnevno opravljeno delo delavca.
Zapis o delu delavca lahko urejamo dokler podatki niso preneseni v delovne naloge. Zapis se uredi s pritiskom na gumb- Popravi zapis (Enter). Odpre se vnosno okno dela delavca.
Podatke o delu delavcev lahko izpišemo preko gumba- Tiskanje(Ctrl P) . Po izbiri gumba se odpre nastavitveno okno izpisa:
Delo delavca po dnevih
Izpis je namenjen prikazu opravljenega dela delavca po posameznem dnevu. Za vsak dan se prikažejo podatki o opravljenem delu na posamezni operaciji delovnega naloga. iN sicer izdelana količina, opravljeno število točk, čas pričetka dela, čas konca dela, norma čas, dejanski čas, % dosega norme (ta se v primeru priprave podatkov za plače po zahtevnosti operacij in dosegu norme izračuna glede na skupni dejanski čas proti skupnem norma času, drugače pa kot povprečje dosega norme posameznih operacij), skupni normiran čas ter skupni dejanski čas. Prikažejo se lahko tudi storitve delavca iz delovnih nalogov SER.
Izpis lahko uporabnik prilagaja svojim potrebam.
Delo delavca zbirno
Izpis je enak izpisu dela delavcev po dnevih z razliko, da podatki niso razbiti po dnevih temveč so prikazani skupaj.
Obračun ur
Izpis je namenjen obdobnemu (mesečnemu) prikazu opravljenih (redno delo, nadure) in koriščenih (dopust, bolniška, koriščene ure) ur po delavcih.
Obračun ur - zbirno
Izpis je namenjen obdobnemu (mesečnemu) prikazu opravljenih (redno delo, nadure) in koriščenih (dopust, bolniška, koriščene ure) ur po delavcih zbirno.
Podatki plače
Izpis je namenjen prikazu izračunanih povprečnih urnih postavk in dosega norme za izbrani mesec, ki se bodo v primeru prenosa v OPZ prenesle v datoteko osnov zaposlenih (metod prenosa po povprečni urni postavki).
Funkcija je namenjena prenosu podatkov o opravljenih časih po operacijah (iz zapisov dela delavcev) na delovne naloge. Ta prenos je potrebno izvesti v kolikor želimo na pokalkulaciji delovnih nalogov dobiti podatke o dejanskih časih trajanja operacij.
Funkcijo se lahko aktivira na preglednici dela delavcev ali pa znotraj vnosnega okna posameznega zapisa dela delavca. Po aktiviranju funkcije se odpre nastavitveno okno prenosa:
Prenos sprožimo preko gumba »Potrdi«. Po končanem prenosu dobimo obvestilo:
Zapisi, ki so se prenesli v delovne naloge dobijo status Preneseni v DN in so v preglednici dela delavcev zeleno obarvani. Teh zapisov ne moremo več spreminjati.
Funkcija je namenjena prenosu podatkov o opravljenem delu delavcev v obračun plač.
Funkcijo se lahko aktivira na preglednici dela delavcev. Po aktiviranju funkcije se odpre nastavitveno okno prenosa:
Zapisi, ki so se prenesli v plače dobijo status Preneseni v OPZ.
KALKULATOR DOPUSTOV: Brezplačno orodje za planiranje svojega dopusta
BLOG: Kaj pravi zakon glede izplačila poslovne uspešnosti?
PRIROČNIK: Davčna obravnava daril v podjetju
BLOG: Zakonodajne spremembe s 1. januarjem 2025