Preglednica delovnih koledarjev prikazuje delovne koledarje podjetja, ki jih uporablja v različnih delih proizvodnega procesa. Vsak oddelek proizvodnje ima lahko svoj delovni koledar.
Ob kliku na gumb- Vnesi zapis (Insert) se odpre okno Delovni koledar.
Podatki na koledarju so:
V koledarju so prikazani posamezni dnevi izbranega leta. Delovni dnevi so prikazani v črni, nedelovni pa v redeči barvi.
Novih dni se ne dajo dodajati. Ob otvoritvi novega koledarja ali/in izbiri leta se avtomatsko napolnijo dnevi za izbrano leto (če je novo), drugače se prikažejo že vneseni dnevi leta. Program avtomatsko vse dneve, ki so dela prosti v Sloveniji (razen velikonočnega ponedeljka), ter sobote in nedelje označi kot nedelovne. V delovnih dnevih pa program avtomatsko vnese, da je dan delovni z 1 (eno) izmeno, trajanjem izmene 8 (osem) ur ter 8 (osem) bruto urami.
Lastnostni dneva spreminjamo tako, da kliknemo na gumb- Popravi zapis (Enter). Odpre se okno s podatki o izbranem dnevu.
Okno prikaže kateri dan in datum urejamo. Teh podatkov se ne da spreminjati.
Lahko pa spremenimo naslednje podatke:
V koledarju brisanje dni ni mogoče.
Program omogoča masovno spreminjanje podatkov v delovnem koledarju. Primerno, na primer, za vnos kolektivnega dopusta. Ob aktiviranju gumba »Obdelava« se odpre naslednje okno:
Obdelave je logično razdeljena na dva sklopa:
Primer uporabe:
Podatke iz delovnega koledarja natisnemo na tiskalniku. Ob kliku na gumb- Izpis šifranta (Ctrl P) . Odpre se naslednje okno:
V primeru na sliki so prikazane možnosti, ki so na voljo pri tiskanju.
Po vnosu želenih podatkov se odpre preglednica z možnimi oblikami izpisa delovnih koledarjev:
PRIROČNIK: Davčna obravnava daril v podjetju
BLOG: Zakonodajne spremembe s 1. januarjem 2025
BLOG: Izzivi obvezne pravice do odklopa
PRIROČNIK: Kako pravilno izpolniti potni nalog in obračunati stroške?