Izpis je namenjen prikazu časovne zasedenosti delovnih postaj v izbranem obdobju na časovnem traku (koledarju). Ob tej izbiri se odpre okno, kjer podamo podrobnosti za želeni izpis.
V primeru na sliki so prikazani izbirni pogoji nastavitve izpisa:
Z gumbom Časovni trak prikažemo zasedenosti izbranih delovnih postaj v časovnem traku (koledarju), z gumbom Preglednica pa pripravimo prikaz v tabelarični obliki.
Preglednica
Preglednica prikazuje podatke o operacijah, ki se morajo v izbranem časovnem obdobju še izvesti na izbranih delovnih postajah. Prikazana sta tudi previden datum in ura pričetka operacij ter predviden datum in ura zaključka operacij. Te podatke pridobi izpis neposredno na operacijah znotraj delovnih nalogov na predvidenem času pričetka oziroma zaključka operacije.
Časovni trak
Časovni trak je namenjen koledarskemu (časovnemu) prikazu razporeditve operacij, ki se morajo v izbranem časovnem obdobju še izvesti na izbranih delovnih postajah.
Najprimerneje je pregled izvajati po posamezni delovni postaji, ki jo omejimo zgoraj levo:
V levem delu okna se nam tako prikažejo podatki o operacijah, ki se izbrane pogoje še morajo izvesti: šifra in naziv operacije, status operacije (glede na podatek iz zajema dela delavcev) ter čas pričetka in konca operacije iz tehnološke sestavnice delovnega naloga.
V desnem delu okna vidimo operacije časovno razporejene in prikazane v časovnih trakih. Vsaka operacija ima (poleg šifre in naziva) v časovnem traku naveden tudi čas začetka in konca ter delovni nalog na katerega se operacija nanaša. Z dvoklikom na časovni trak pa se prikažejo še podrobnejši podatki operacije:
V kolikor smo v pregled zajeli več delovnih dni, lahko na spodnjem koledarju z izborom enega ali več dni prikažemo podatke le za izbrano obdobje:
Pomembno: Operacije se v časovnem traku nizajo od datuma/ure predvidenega pričetka, ki je definiran na operaciji delovnega naloga. Dolžina časovnega traku (čas trajanja operacije) pa je izračunan glede na podatke o času priprave in času izdelave na operaciji in ne glede na predviden datum/uro zaključka operacije.
KALKULATOR DOPUSTOV: Brezplačno orodje za planiranje svojega dopusta
BLOG: Kaj pravi zakon glede izplačila poslovne uspešnosti?
PRIROČNIK: Davčna obravnava daril v podjetju
BLOG: Zakonodajne spremembe s 1. januarjem 2025