Dokumente fascikla preverite s klikom na Dokumenti . Ob uvozu prejetega računa se v fascikel prejetega računa samodejno vložijo PDF prejetega računa, XML prejetega računa in morebitne priloge prejetega računa.
Pri tem je seveda pomembno, da imamo ob uvozu prejetega računa prave nastavitve za samodejno kreiranje fascikla prejetega računa. Kakšne nastavitve so potrebne si preberite v točki 1.2.3 Kakšne nastavitve moramo imeti za samodejno kreiranje fasciklov ob uvozu prejetega računa.
Pri prilogah prejetega računa preverimo ali so le-te prave in ali so shranjene pod pravo vrsto dokumenta.
V kolikor priloga ni prava, jo iz fascikla izločimo – več o izločanju v točki 1.3.4 Kaj storiti v primeru, če pripnemo napačno prilogo.
Posebej pa bodimo pozorni na vrste dokumentov pod katerimi so priloge shranjene. Samodejno se namreč shranijo na vrsto dokumenta ki jo imamo določeno v nastavitvah Knjige prejetih računov (navadno je to vrsta dokumenta prejeti račun – PR). Pri tem je potrebno vedeti, da imamo oziroma bomo imeli na tej vrsti dokumenta določeno, da se dokumenti hranijo/se bodo hranili v elektronskem arhivu pri zunanjem certificiranem ponudniku hrambe. Če prilog prejetega računa ne želite hraniti v elektronskih arhivih, morate prilogam spremeniti vrsto dokumenta – določite vrsto dokumenta, ki ne določa pošiljanja v elektronski arhiv k zunanjem ponudniku hrambe.
V fascikel prejetega računa lahko dodajamo poljubno število prilog prejetega računa. To storimo tako, da fascikel s klikom na Dokumenti odpremo in priloge dodamo na enega od naslednjih načinov:
V primeru, da je na fasciklu vložena napačna priloga (samodejni uvoz računa ali naša napaka), lahko le-to odstranimo. To storimo tako, da fascikel s klikom na Dokumenti odpremo, se postavimo na prilogo, ki jo želimo odstraniti in izberemo gumb Odpni dokument. Dokument bo še vedno ostal shranjen v eRegistratorju, ne bo pa več pripet na fascikel dotičnega prejetega računa.
Prejeti račun opremimo s pravimi prilogami preden ga pošljemo v potrjevanje. V kolikor prilogo prejmemo kasneje, pa jo lahko brez težav vložimo v fascikel prejetega računa. Vložena priloga bo takoj na vpogled potrjevalcem prejetega računa.
KALKULATOR DOPUSTOV: Brezplačno orodje za planiranje svojega dopusta
BLOG: Kaj pravi zakon glede izplačila poslovne uspešnosti?
PRIROČNIK: Davčna obravnava daril v podjetju
BLOG: Zakonodajne spremembe s 1. januarjem 2025