Ta del programa je namenjen sestavljanju jedilnikov ter z njim povezanih izpisov, prepisu naročenih obrokov iz obračuna storitev in knjiženju porabe.
Ko odpremo jedilnik se prikaže od današnjega dne nazaj 15 dni jedilnikov. Če želimo pogledati starejše jedilnike spremenimo datum od.
Če želimo pregledati jedilnike, ki so novejši od današnjega datuma moramo spremeniti datum od-do.
Prikaz 15 dnevnih jedilnikov je privzeta nastavitev in je ni možno spreminjati. Takšna nastavitev je privzeta zato, da se program hitreje odziva, saj prikazuje relativno malo podatkov.
Posamezne dele jedilnika odpiramo s klikom na znak + (plus) pred posameznim delom jedilnika, klik na – (minus) pa posamezno vejo jedilnika zapira.
Desni miškin klik na posamezni veji jedilnika odpira možnosti, ki so na posameznem nivoju jedilnika na razpolago.
Tukaj se prikazuje datum in vpisan seštevek vseh menijev tega dne.
Enoto v jedilniku predstavlja posamezna kuhinja. Na spodnji sliki je prikaz dveh kuhinj za dan 08.10.2024. Enota je izhodišče za knjiženje porabe.
V programu Kuhinja je prvih 5 obrokov »rezerviranih« za pet osnovnih obrokov. Za ostale obroke ali porabe, kot so: pogostitve, sheme šolskega sadja, razno… odpirajte obroke od številke 6 dalje.
Meniji so poljubno nastavljivi. Pri povezavi z obračunom storitev imamo skupni šifrant. Pri menijih v povezavi z obračunom storitev je potreba biti pozoren, da imamo v obračuni storitev največ toliko menijev, kot jih je v programu kuhinja (npr. če imamo v obračunu storitev veganski meni nimamo pa tega v kuhinji, se število obrokov ne bo pravilno prepisalo).
Nivo menija ponudi poleg števila menijev tudi podatke o predvideni, nabavni ceni in prehranski vrednosti menija. Za prikaz teh podatkov, morajo biti na osnovnih artiklih vpisani potrebni podatki, prav tako mora biti na jedeh vpisana receptura.
Podobno kot pri menijih tudi na nivoju jedi vidimo prehranske podatke in artikle, ki sestavljajo označeno jed.
Klik na sestavino v okviru jedi nam prikaže tudi osnovne podatke, ki so vpisani na živilu.
KALKULATOR DOPUSTOV: Brezplačno orodje za planiranje svojega dopusta
BLOG: Kaj pravi zakon glede izplačila poslovne uspešnosti?
PRIROČNIK: Davčna obravnava daril v podjetju
BLOG: Zakonodajne spremembe s 1. januarjem 2025