Sklop izpisov analize je namenjen pregledovanju podatkov razpisa proizvodnje z orodjem vrtilnih tabel. Na voljo so naslednje analize:
Gre za standardno SAOP OLAP analizo podatkov s katero lahko izvedemo analizo nad vsemi zapisi dela delavcev (za vsa pretekla leta in tekoče leto).
Izbirni podatki OLAP analize so:
Z gumbom »Potrdi« (Alt + P) sprožimo pripravo OLAP analize.
Prikazani podatki
V analizi lahko prikažemo naslednje zbirne podatke (Prikaži seznam polij):
Razvrstitveni podatki
Podatke lahko v analizi razvrstimo v različne kombinacije in odvisnosti po:
Časovno opredeljeno
Analitično (analitike delovnih nalogov)
Operacije (operacije delovnih nalogov)
Delavec
Delo delavca
Strukturo, kjer proučujemo dimenzije in njene podrejene hierarhije, imenujemo kocka, saj dimenzije spominjajo na kocko iz vsakdanjega življenja. Prednost dimenzionalnega proučevanja je v izbiri kateri koli kombinacije iz vsake dimenzije. To pa pomeni, da ima uporabnik na izbiro izredno veliko število kombinacij in s tem odgovorov na zastavljena vprašanja.
Vsako kombinacijo podatkov je mogoče preko gumba prikazati tudi v grafikonu.
Poleg tega je možno podatke iz preglednice natsiniti in/ali izvoziti MS Excel, seveda, če ga imamo nameščenega.
Trenutno nastavitev prikaza analize je možno shraniti . Prav tako lahko za prtikaz analize uporabljamo že shranjene nastavitve
Gre za standardno SAOP OLAP analizo podatkov s katero lahko izvedemo analizo nad prijavljenimi zastoji delovnih postaj (zastoje se lahko prijavlja samo preko terminalske aplikacije »Zajem podatkov na delovnem mestu«).
Analitično
Trenutno nastavitev prikaza analize je možno shraniti . Prav tako lahko za prtikaz analize uporabljamo že shranjene nastavitve .
Izpis je namenjen prikazu prijavljenih dobrih izdelanih količin operacij delovnih nalogov znotraj izbranega obdobja z informacijo o dobrih količinah izdelanih pred tem obdobjem in razliko, ki jo je še potrebno izdelati.
Izbirni podatki izpisa so:
Z gumbom Tiskaj izpis natisnemo. Na voljo je standardni izpis:
VRP Opravljeno delo po operacijah
Izpis za izbrano obdobje prikaže dobre prijavljene količine operacij delovnih nalogov. Količine so razdeljene v izdelana količina pred obdobjem izpisa, v obdobju izpisa, razpisana količina izdelka na delovnem nalogu ter količina, ki jo je še potrebno izdelati.
Količine operacij je potrebno prijavljati preko »Delo delavcev«.
Z gumbom Preglednica prikažemo podatke o opravljenih operacijah tudi v preglednici.
Izpis je namenjen primerjavi normativno predvidenih časov trajanja operacij izdelave izdelka z dejansko doseženimi. Kot tak torej pokaže kako ustrezni so normativno določeni časi glede na dejansko dogajanje v proizvodnji. Podatki o dejansko doseženih časih so na razpolago samo, če delavci prijavljajo operacije preko funkcije »Delo delavca«.
V primeru na sliki so prikazane možnosti, ki so na voljo pri pripravi poročila:
Izpis lahko pripravimo v preglednico ali pa natisnemo.
Z gumbom »Preglednica« pripravimo pregled v preglednici. Preglednica vsebuje več nivojev podatkov. Vrstni red nivojev je odvisen od izbranega tipa prikaza.
Na prvem nivoju vedno dobimo zbirne podatke po izbranih izdelkih
Na drugem (ali tretjem) nivoju so prikazani podatki po posameznih operacijah tehnološkega postopka izdelave izdelka
Na tretjem (ali drugem) nivoju so prikazani podatki po posameznih delavcih
Na četrtem nivoju so prikazani podatki operacij ali delavca po posameznih delovnih nalogih
Tudi tu se ponovijo podatki o skupnih normiranih časih priprave in izdelave, skupno dejansko prijavljenih časih priprave in izdelave, preračunanih normiranih časih in dejansko prijavljenih časih na eno enoto operacije ter doseg norme.
Z gumbom »Tiskaj« lahko izpis natisnemo. Na izbiro imamo dva standardna obrazca (odvisno od izbranega tipa prikaza v nastavitvenih podatkih izpisa:
Vsebina podatkov na tiskanem pregledu je enaka vsebini podatkov na pregledu pripravljenem v preglednici, le da so tu vsi nivoji vedno prikazani.
KALKULATOR DOPUSTOV: Brezplačno orodje za planiranje svojega dopusta
BLOG: Kaj pravi zakon glede izplačila poslovne uspešnosti?
PRIROČNIK: Davčna obravnava daril v podjetju
BLOG: Zakonodajne spremembe s 1. januarjem 2025